MŁODZI DO ŁODZI

MŁODZI DO ŁODZI

Architektura-murator zaprasza na piątą edycję spotkania „Młodzi do Łodzi”, czyli ogólnopolskich konfrontacji dla młodych architektów. Rejestracja uczestników właśnie wystartowała na stronie www.mlodzidolodzi.pl

Wydarzenie odbędzie się w Fabryce Sztuki w Łodzi, w dniach 26-27 maja 2023, skierowane jest do pracowników i właścicieli pracowni architektonicznych, wolnych strzelców, pracowników i pracowniczek naukowo-dydaktycznych przed 40 rokiem życia chcących porozmawiać o architektonicznych wyzwaniach ważnych w obecnych czasach.
Celem przedsięwzięcia jest integracja młodego środowiska architektonicznego w Polsce oraz spojrzenie na problemy młodych architektów i architektek. Konfrontacje odbywają się raz na pięć lat, pierwsze miały miejsce w 2003 roku.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Razem: razem dla architektury, środowiska, razem dla społeczeństwa, a rozmawiać będziemy m.in. o współpracy, zarówno na poziomie organizacji zawodowych, jak i kontaktów z przedstawicielami innych dyscyplin czy branż, podejmiemy temat sztucznej inteligencji w architekturze, problemów i wyzwań związanych z prowadzeniem własnej działalności projektowej, a także szeroko rozumianej popularyzacji architektury i wpływu biologii na projektowanie.

Ramowy pogram spotkania:
26 maja 2023 – dzień pierwszy:
panele dyskusyjne, warsztaty w mniejszych grupach. Tematy paneli:

  1. O docenianiu budynków (prowadzenie: Iwo Borkowicz, paneliści: Piotr Czyż, Jacek Maleszka)
  2. Zarządzanie (prowadzenie: Wojciech Fudala, paneliści: Maciej Franta, Justyna Boduch)
  3. Trochę architektura, trochę biologia (prowadzenie: Paulina Grabowska, paneliści: Igor Łysiuk, Mateusz Płoszaj-Mazurek)
  4. Archibełkot, czyli o opularyzacji architektury (prowadzenie: Łukasz Harat, panelistki: Anka Bieliz, Kamila Haja)
  5. Współpraca (prowadzenie: Monika Lemańska, paneliści: Anna Cudny, Artur Filip)
  6. Przepracowanie (prowadzenie: Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska, panelistki: Marta Czachorowska, Dominika Zielińska)
  7. Sztuczna inteligencja w projektowaniu (prowadzenie: Kacper Radziszewski, paneliści: Mateusz Zwierzycki, Mateusz Przystał)

27 maja 2023 – dzień drugi:
warsztat z firmą Dyson, warsztaty, podsumowanie i prezentacja wniosków zakończone dyskusją.

Więcej informacji o konfrontacjach Młodzi do Łodzi na stronie: www.mlodzidolodzi.pl

Partner główny wydarzenia: Dyson
Partnerzy wydarzenia: Furniko, Wiśniowski
powrót