Władze

SARP oddział w Łodzi

17 października 2019 roku odbyło się walne zebranie członków Oddziału SARP Łódź, podczas którego odbyły się wybory nowych władz. W listopadzie 2019 nastąpiło ukonstytuowanie się Zarządu Oddziału SARP Łódź.

Poniżej przedstawiamy aktualny jego skład:

Jakub Krzysztofik   (Prezes Zarządu)

Jakub Krzysztofik (Prezes Zarządu)

Prezes Oddziału Łódź kadencji 2019-24. W SARP od 2002 roku. Delegat OŁ na zjazdy walne SARP: 2012, 2015. Sędzia Głównego Sądu Koleżeńskiego w okresie 2012-2019. W latach 2015-2019 wiceprzewodniczący GSK, członek Komisji Statutowej SARP w latach 2018-2019 oraz od 2022 oraz Kolegium Sędziów Konkursowych Oddziału Łódź od 2019 roku. Odznaczony brązową odznaką SARP.
Mateusz Kuo Stolarski   (Pierwszy Wiceprezes Zarządu)

Mateusz Kuo Stolarski (Pierwszy Wiceprezes Zarządu)

Założyciel pracowni Tamizo Architects. Główny architekt i osoba odpowiedzialna za rozwój firmy. Minimalista. Absolwent wydziału architektury Politechniki Łódzkiej. Za projekt dyplomowy z 2004 roku został nagrodzony pierwszą nagrodą w konkursie Dyplom Roku Architektura Betonowa oraz wyróżnieniem w konkursie Dyplom Roku SARP. Od Listopada 2009 roku jest członkiem zarządu łódzkiego oddziału SARP (Stowarzyszenia Architektów Polskich). Jest również członkiem założycielem oraz byłym członkiem zarządu SAW (Stowarzyszenia Architektów Wnętrz). Poza architekturą zajmuje się profesjonalnie fotografią oraz wzornictwem przemysłowym.

Konrad Kowalczyk   (Wiceprezes Zarządu)

Konrad Kowalczyk (Wiceprezes Zarządu)

Ukończył studia na kierunku Architektura i Urbanistyka Politechniki Łódzkiej. Od 2007r. właściciel pracowni Kowalczyk Architekci. Autor licznych obiektów użyteczności publicznej takich jak: szkoły, przedszkola czy hale sportowe. W 2018r. zwyciężca przeprowadzonego konkursu realizacyjnego przez Urząd Miasta Piotrkowa Tryb. na opracowanie przebudowy Hali Sportowej "Relax" w Piotrkowie Trybunalskim. Od 2004r. czynny członek ŁOIA. W SARP Oddział Łódź od 2019r. pełni funkcję Wiceprezesa oraz członka Kolegium Sędziowskiego SARP.

Karolina Taczalska   (Wiceprezeska Zarządu)

Karolina Taczalska (Wiceprezeska Zarządu)

Współzałożycielka pracowni architektonicznej Design Lab Group, z wykształcenia architektka, z zamiłowania konserwatorka zabytków architektury (zwłaszcza łódzkiej). Absolwentka Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska na Politechnice Łódzkiej oraz Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Dziedzictwa Architektonicznego na Uniwersytecie M.Kopernika w Toruniu. Posiada doświadczenie zawodowe związane z szeregiem projektów zarówno z zakresu konserwacji i restauracji zabytków jak i budownictwa mieszkaniowego i użyteczności publicznej. Doradza również dla biznesu w zakresie zarządzania procesem inwestycyjnym.

Zbigniew Bińczyk   (Wiceprezes Zarządu)

Zbigniew Bińczyk (Wiceprezes Zarządu)

Magdalena Rafałowicz (Członkini Zarządu)

Magdalena Rafałowicz (Członkini Zarządu)

Architekt. Właścicielka Rafałowicz Studio oraz współzałożycielka 2R architects. Absolwentka Architektury i Urbanistyki na Wydziale Budownictwa Politechniki Łódzkiej. Swoje kwalifikacje zawodowe poszerzała w pracowniach projektowych na terenie Polski i za granicą. W prowadzonej przez nią pracowni powstały liczne projekty budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Wśród zrealizowanych znajdują się liczne miejskie kryte pływalnie, budynki biurowe, hotele, rezydencje oraz domy.
Z zamiłowania do dobrego wzornictwa od 2006r. główną przestrzenią jej działalności zawodowej jest projektowanie wnętrz. Od 2019 roku jest członkiem zarządu łódzkiego oddziału SARP.

Błażej Ciarkowski (Członek Zarządu)

Błażej Ciarkowski (Członek Zarządu)

Bartosz Poniatowski (Pełnomocnik)

Bartosz Poniatowski (Pełnomocnik)

Jest autorem 10 obowiązujących aktów prawa miejscowego - uchwał krajobrazowych oraz publikacji z zakresu rewitalizacji i poprawy jakości przestrzeni publicznych, panelistą, szkoleniowcem z zakresu realizacji narzędzi ochrony krajobrazu, realizatorem kilkudziesięciu konsultacji społecznych. Przez niemal 7 lat realizował zadania z tego zakresu w ramach Biura Architekta Miasta Łodzi. Prowadził zajęcia z zakresu urbanistyki i rewitalizacji w Instytucie Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. Obecnie jest wykładowcą w WSSiP w Łodzi oraz pełnomocnikiem SARP oddział Łódź z zakresu estetyki miasta. Prowadzi firmę “Projekt: Miasto”.

Lech Grabski (Pełnomocnik)

Lech Grabski (Pełnomocnik)

Pełnomocnik zarządu ds. bezpieczeństwa i jakości życia w mieście. W SARP zajmuje się rozpowszechnianiem metody CPTED (Crime Prevention Through Environmental Design). Uczestniczył w programie badawczym Unii Europejskiej: "COST Crime Prevention Through Urban Design and Planning 2012-2016". Właściciel biura projektowego Fest Architekci.

Wojciech Pardała (Pełnomocnik)

Wojciech Pardała (Pełnomocnik)

Andrzej Owczarek (Przewodniczący Kolegium Sędziów Konkursowych SARP Łódź)

Andrzej Owczarek (Przewodniczący Kolegium Sędziów Konkursowych SARP Łódź)

Przemysław Szustkiewicz (Wiceprzewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego przy Zarządzie Głównym SARP)

Przemysław Szustkiewicz (Wiceprzewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego przy Zarządzie Głównym SARP)

Daniel Pyzalski (Sekretarz)

Daniel Pyzalski (Sekretarz)

Sekretarz od 2019r., w Zarządzie Oddziału Łódź od 2015r. Absolwent  Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. Członek zespołu projektowego biura  Arta Sp. z o.o.

Jacek Ferdzyn (Skarbnik)

Jacek Ferdzyn (Skarbnik)


Mateusz Cyganek (pełnomocnik Sekcja Młodych)

Mateusz Cyganek (pełnomocnik Sekcja Młodych)

Absolwent Politechniki Łódzkiej. Posiada różnorodne doświadczenie zdobyte w trakcie pracy w Polsce, Tunezji, Niemczech, Ukrainie i Szwecji. Od 2018r. związany z firmą Design Lab Group, gdzie piastował stanowisko dyrektora kreatywnego a aktualnie jest jej dyrektorem działu eksportu. W SARP Łódź od 2023r.